RR klare for tv-skjermen

Fortsetter å lage podkaster og nettinnhold i regi av P3 når de går av lufta.


trine.jorgensen.aandahl@nrk.no
Publisert: 10:38 4 mars, 2010
Disse gutta kan du se på TV i høst. (Foto: Kim Erlandsen, NRK P3)

Disse gutta kan du se på TV i høst. (Foto: Kim Erlandsen, NRK P3)

Radioresepsjonen skal lage TV til høsten – Men fortsetter å lage podkaster og nettinnhold i regi av P3 når de går av lufta.

Ryktene har gått en god stund, og nå er det endelig bekreftet. Fra senhøsten 2010 kan du se Radioresepsjonen på TV. Det betyr at Steinar, Tore og Bjarte skal ha en pause fra P3, og siste sending i denne omgang blir på selveste nasjonaldagen, nemlig 17. mai.

Hør Radioresepsjonen fortelle nyheten her:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.


Fremdeles lettbeint

Til tross for mediebytte, beholder programmet det samme navnet.

- Arbeidstittelen på programmet er “Radioresepsjonen på TV”, og som alle som har vært borti arbeidstitler vet, blir nok det navnet på produktet, forklarer programleder Steinar Sagen.

- Bør lytterne le eller grine?

- De kan gjøre begge deler, hvis det er det de har lyst til. Vil jo gjerne at folk skal bli med oss videre, både på TV og nett. Det er viktig å understreke at TV-programmet er suget fra eget bryst – hvis det er lov å si – og ikke et ferdigutviklet realitykonsept fra Nederland. Og det er jo fortsatt Bjarte, Tore og jeg som skal lage programmet og bestemme innholdet. Mye blir likt, og noe tilpasses TV-formatet, selvfølgelig – men alt blir lettbeint underholdning slik folk kjenner det fra radioen.

Radioresepsjonen er ikke ukjente med TV-jobbing fra før – og vet at det blant annet krever mye tålmodighet. Her kan du se hvordan det gikk for seg da RR spilte inn promofilm:

(Artikkelen fortsetter under videoen)

Ingen grunn til panikk

Siden første sending i 2006 har Radioresepsjonen blitt mer og mer populært, og gutta har mottatt den gjeve prisen “Årets Radionavn” to år på rad. Det er ikke første gang Radioresepsjonen har pause fra P3, og redaksjonssjef for humor og underholdning i P3, Vilde Batzer, ser ingen grunn til panikk.

- Radioresepsjonen går nå over til et annet format, men universet er det samme. Så fansen vil få store doser av Steinar, Bjarte og Tore også til høsten, bare på TV i stedet for radio. I tillegg vil de være mye tilstede på nettsidene sine. Radioresepsjonen er dessuten alltid velkomne tilbake til P3, sier hun.

Også Steinar lover at gjengen før eller seinere kommer tilbake på radio.

- De som er redde for at vi forsvinner fra lufta for godt, kan ta det helt rolig. Radio er vår fastjobb, og vi kommer tilbake.

Foto: Tom Øverlie, Nrk

RR sendte live fra Hovefestivalen 2009. (Foto: Tom Øverlie, Nrk)

Avslutning på Rockefeller

Radioresepsjonen har tidligere år holdt stort sommershow på Hove-festivalen foran tusenvis av fans. I år blir det en annen vri.

- Mandag 3. mai skal vi gi folket en sjanse til å møte Steinar, Bjarte og Tore på Rockefeller i Oslo. Showet har vi kalt ”Radioresepsjonen spiller sine jingler med Kringkastingsorkesteret”, og blir en helaften med fokus på jinglene du kan høre hver dag. Vi vil legge ut billetter til showet mandag 22. mars, forteller Batzer.

Se Radioresepsjonens roadtrip til Hovefestivalen 2009 her:

(Artikkelen fortsetter under videoen)

Trenger tips

Radioresepsjonen vil gjerne ha vink og tips på veien. Og i tidsriktig ånd ønsker de å få disse innspillene via nettet.

- Nettsiden vår, eller ”bloggen” som noen onde tunger kaller det, skal selvfølgelig leve videre. Der kommer vi til å legge ut videoer og oppdateringer og vi vil gjerne ha konstruktivt innspill på hva folk vil ha i TV-programmet. Vi er veldig for åpen dialog, og Radioresepsjonen vil alltid være et samarbeidsprosjekt mellom lytterne/seerne/brukerne/klientene – og oss.

De siste årene har Radioresepsjonen laget TV på nett. Tores Knuteskole er en av suksessene:

(Artikkelen fortsetter under videoen)

Må slanke seg

Til tross for at han gleder seg, ser Steinar noen utfordringer på veien mot livet som TV-stjerne.

- Vi må alle trene og slanke oss fordi vi nå plutselig skal vise trynene våre igjen. Hvis jeg klarer å bli kvitt tilnavnet ”Fettfjes” er mye gjort. Tror det kan være godt med litt forandring, både for oss og for lytterne, konkluderer han.

Hvem som skal ta over for Radioresepsjonens sendetid er foreløpig ikke offentlig.

- Vi vil offentliggjøre dette i løpet av forholdsvis kort tid. Følg med på P3.no de nærmeste dagene, forteller en hemmelighetsfull redaksjonssjef i P3.

Vil du virkelig komme under huden på RR? Sjekk ut denne dogumentaren:

Tags: , , , , , , , , , , , ,

Del "RR klare for tv-skjermen"
 
  • Znotreboll

    KNIPSKNIPS!

  • Magne

    Trist og spennende
    Et knips og et skudd

  • bekymret

    Problemet med dette er at vi sikkert får RR kun en gang i uken. Skeptisk til dette…… Vi trenger RR hver dag!

  • Erik

    FLOTT !!!
    Altså, flott at vi kun får ett program i uka.. RR er et teit program, som det meste andre på P3. Men, nå hører jeg ikke på P3, så jeg slipper jo å høre dem..
    Kommer ikke til å se dem på TV ihvertfall..

  • Gutteklubben Blønt og FIFA

    Dette er krise! En helt ok krise, men allikvel krise! Hva skal jeg gjøre uten mitt daglige fiks med RR på ørene?

  • http://www.twitter.com/pruben Pål Ruben

    Hva slags avslutning blir det 17. mai i forhold til den 3. mai? Når på dagen og hva er aldersgrensen på dette showet på Rockefeller 3. mai?

  • Andre! coNtreras

    Hvordan i pokker skal jeg overleve en dag på jobb uten dere ?

    Uansett lykke :)

    Klokk klokk!

  • http://www.onthewing.net Veronika

    Litt trist, men mest moro!
    Selv om jeg skal savne nytt materiale å høre på i bilen som podcast og på skolen..

  • http://rr.eikern.net Eikern

    Dette er både trist og flott på en og samme tid. Jeg tviler ikke på at det blir et flott, lettbeint program, men de kommer neppe til å fylle opp 4 timer i uken (hver podkast er på rundt én time) med prat. Jeg håper det ikke blir et gjesteshow som Torsdag kveld med Steinar Sagen og apropos det, nå som Radioresepsjonen er større enn noen gang – kan ikke det bli lagt ut på nett-TV igjen?

    Heldigvis har jeg fått lastet ned podkastene 2006–2008 så jeg kan ha dem på øret en god stund til – det er jo en god ting!

  • Mads

    Sjokkbasert fryd her…
    Blir rart uten lettbeint underholdning 2 timer Mandag-Torsdag.., men man må bare respektere valget deres og vente i spenning^^
    Blir sikkert masse moro dette også…

  • Vilde

    hei Pål Ruben.
    3. mai blir et kveldsshow, start kl. 20. Det blir 18-årsgrense. Det er ikke et avslutningsshow, men en helaften med RR og KORK.

    17. mai blir vanlig sending på en uvanlig dag

    Hilsen Vilde, P3

  • Benjamin

    Dette var vel uungåelig, men hadde likevel håpet det ikke skulle skje.
    Det har skjedd før, og det blir sjelden noen suksess. Jeg føler meg ganske sikker på at dette er et feiltrinn.
    RR er et fantastisk radioprogram, og små dogumentarer og liknende på nrk sine sider er også gøy.
    Problemet med TV kontra radio er at på radio så er de seg selv, spontane og uformelle.
    På TV er det andre boller, der må man bruke mye tid på hvert program, skrive manus og planlegge, gjøre flere opptak blabla.
    Det er ikke den typen humor RR er gode på (selv om de har noen morsomme innslag). De er best når de er spontane og bare sitter og babler i vei som 3 kompiser.
    Kameraskrekk er et annet problem. Spesielt Tore og til en viss grad Bjarte blir sjenerte og er ikke seg selv foran kamera. Det har blirr bedre med P3TV, de har fått mer trening, men de er ikke i nærheten av sine radiopersonligheter.
    Please Tore, ikke være sjenert og beskjeden. Vær cocky, kynisk og usympatisk, det er det imaget som gjør at vi har et elsk/hat-forhold til deg og det som får oss til å sette kaffen i vrangstrupen og bryte ut i latter. Du er motsetningen til Bjarte og uten dette blir det ubalanse.

    Takk.

  • Martin

    Ganske interessant at en som ikke hører på P3 og synes RR er teit er inne på nettsiden deres og leser artikler og engasjerer seg i duskusjoner der. “Kommer ikke til å se dem på tv hvertfall”. -Men kommer til å være en ivrig bruker av nettsidene deres!

  • Ingrid (it`s complicated)

    Jeg er helt enig med Benjamin over når det gjelder grad av spontanitet blant RRs medlemmer, MEN det som er det tragiske: hva skal jeg nå gjøre når jeg ikke kan høre podcast når jeg kommer hjem etter jobb da????!!!???!!!! dere vil bli savnet på radio.

    Ønsker uansett dere lykke til, dere er så fine sammen. Jeg blir nok en fast seer, slik jeg har vært fast lytter gjennom alle årene hittil :) *knipsknips*

  • knutzen

    Dette var trist å høre, miste et av høydepunktet på dagen. Herregud hvordan er det mulig å ta av et slik program til fordel for TV ? Nei de kunne vært på Radio. Håper de kommer igjen tilbake på radioen fort.
    Vil heller ha de på radio man-tors en tv 1 gang i uka.

  • Eselfjes tingeling kjønnsnes berre

    Er det nokon her som vet hvor mange timer p3 kan sende popsalongen hver dag uten å vudere andre programmet?
    2? Nei
    3? nei
    4? nei
    Faktisk kommer p3 til å sende popsalongen i 8 timer hver dag, og kun spille john olav olsen å gjengen…

  • Tjukkaz

    Trist, trist, trist og atter trist.
    Ambisjonene har gitt selvinnsikten et durabelig spark i balla.
    Dere funker ikke på TV. Det har vi sett.
    Kanskje Steinar til nød, men Tore og Bjarte…….sørgelig.
    Få hue ut av ræva, og tenk på oss trofaste fans.
    Dere har radiofjes for fisnes.

  • Buddy Pilbo

    nei nei nei, kvardagens eneste høydepunkt er jo ra klokka 10 til 12 .. ka ska me gjør nå??
    jaja alt må ta slutt engang… får gå å hoppe etter romøren

  • iThea

    Enig med de fleste her. Positive og negative sider. Men RR er helt klart best på radio. Blir ikke helt det samme å måtte sette seg foran skjermen for å få sin daglige dose lettbeint underholdning. Og nå blir den sikkert ikke daglig lenger heller.

    Men blir sikkert et konge TV-program også! Gleder meg!

  • ola jompa

    ingen vits å høre på p3 lengere

  • Knut

    Lurer på hvlike kjipinger uten sjarm eller sans for humor som kommer på radio istedet?

  • Bollekongen

    For all del lykke til med TV, men Radioresepsjonen P3′s flaggskip. Det mest populære programmet på årevis. Tilnærmet uerstattelig. Jeg er spent på hva som settes inn i steden, men frykter det verste. P3 er jo tross alt kanalen som økset Et Norge i Krig etter få måneder og ga Mina to timer radiotid hver dag.

    Jeg er med andre ord glad for at jeg har hundrevis av RR-episoder på podcast, sånn i tilfelle P3 velger å kjøre en closetalker ala Steinar Sagens Radio1-parodi, som spyr ut intensigende pjatt om vær, føreforhold i tillegg til bursdagshilsner.

  • HåvarD

    Dette kan bli moro gutter.Men jeg vedder en sjokolade på at sendetiden blir torsdag 22.30…Håper virkelig at det kommer litt tidligere på kvelden.NRKs humorprog. blir alltid sent så seint.

    Men uansett håper jeg dette blir bra.Godt dere poengterte at det bare er en pause fra 17 mai.

  • Erik

    Bye bye gamle peltors!
    Det var det. Ikke noe mer p3 for min del.

    Well hello there nye peltors med ipod-kobling!

  • linni

    Så bra, så bra!!! Radioresepsjonen er det verste programmet jeg veit, og nå slipper jeg å bli påtvinget dette teite programmet, både på dagen og nattreprisen. HURRA!!

  • linni

    Så bra, så bra. Radioresepsjonen er det verste programmet jeg veit, og det er sinnsykt deilig å vite at jeg slipper å bli påtvunget dette teite programmet både på dagen og nattreprise! HURRA!
    De må gjerne holde seg unna P3 for alltid for min del

  • Stavanger

    Ååå nei..! Som om ikke Steinar Sagen er irriterende nok på radio!!!

  • trollbarn

    Wow, du må da være veldig sær, eller veldig tilbakestående. RR er jo det beste radioprogrammet som har gått på FM båndet på LANG tid ! Jeg tror du heller må skifte radiofrekvensk di gamle røy.
    Takkerogbukkerhejdå

  • Apu

    Bare ikke P3 vurderer å utvide P3morgen, Popsalongen eller Juntafil… Min P3-hverdag skrumper snart inn til det minimale. Kjør heller på med mer Sexy.

  • Janos Bananos

    For en som kun har valget mellom NRK mPetre og P4 på jobb, fordi P3 ikke har dekning der er dette en trist nyhet. Hver dag har jeg lastet ned podcast og tatt med på jobb dagen etter, slik at man har hatt et lyspunkt. Det har man ikke nå lenger. RIP Radioresepsjonen (på radio). Nå har jeg ingenting å glede meg til på jobb lenger. Jeg kan bare be og håpe på at Radioresepsjonen på TV blir like bra eller bedre, men da bør det gå hver dag, eller minimum mandag til torsdag. Blir det en dag i uka spår jeg fail. Og egentlig håper jeg det, slik at de kommer tilbake på radio. :p P3 har jo ingen andre spennende programmer, så uten RR mister nok kanalen mange trofaste lyttere. Too bad. (Med mindre de kommer opp med et nytt BRA program, men det får vi nå se på når det kommer).

  • Håvar;D

    Hey hey hey folkens.

    Hvis dere leser hva som står ang. Rockefeller 3. mai kan det jo gi et håp:

    og blir en helaften med fokus på jinglene du kan høre hver dag.

    Dette kan gi oss håp folkens!

  • eselfjes

    Enig med trollbarn :)

  • jødetroll

    enig med eselfjes

  • Hatchpark Bignose

    Jeg forstår at man må gjøre noe med RR-konseptet – det kan ikke vare evig (selv om jeg skulle ønske det). Fornyelse må til. Dog jeg ser ikke bort ifra at de kommer tilbake på radioen engang (det gjorde de jo etter ‘Torsdagkveld med SS’…).

    Nå vet jeg ikke hva som skal erstatte RR, men kjenner jeg P3 rett så blir det vel noe popsalong-aktig eller (enda verre) Banden-shit. Det vil jeg ikke ha noe av! Jeg vil ha humor, jeg vil ha RR-humor! Nå blir alt bare trist. Ha det bra! Takk for meg.

  • skogshijab

    Enig med jødetroll

  • Susanne

    Er det lov å si “komme under huden på”?

  • Kjetilpetil

    …Er nok slutten dette!
    Gode radiostemmer blir ikke automatisk gode TV-fjes!
    Radioformatet er perfekt for slik underholdning!

  • Heid C

    Gøy at RR skal på TV, men de må IKKE bort fra radio’n for all evighet! Viktig at de gjør som de sier, nemlig å komme tilbake igjen. Vant med å ha de på øret 4 dg/uka. Ser ellers så mye TV at det er greit med et skikkelig bra radioprogram (RR!) å høre på :)

  • Anders

    Det er sykt trist!!!
    Men folkens, det ser heldigvis ut til at P3 har tatt til fornuften;
    http://nrkp3.no/moet-rrs-arvtagere/

  • T. apenes

    Æ e ivertfal eni me skogshijab

  • pappalars

    Enig med T. apenes

  • Ape Tyholt

    Fan for et føkkings tema!!! Om de ikkjæ kåmmer tilbake fortere enn det tar å åpne en boks Spaghetti a la Capri, så ska Æ AAAAAAARRRRRRGGGGHHHH!!!!!!!!!!